Головна / Блог

ВЕБІНАР «НОВА КОНЦЕПЦІЯ В УТРИМАННІ КОРІВ», GORDIE JONES

1 червня відбувся вебінар із Gordie Jones на тему: «Нова концепція в утриманні корів».

Послухати та задати питання легенді молочного скотарства виявило бажання багато учасників: представники господарств з виробництва молока, освітньо-наукового середовища, годівельних та інших компаній, які дотичні до цієї галузі.

 

У Zoom до вебінару долучилося 115 учасників, також значна кількість глядачів була і на Facebook.

 

Gordie Jones розповів про важливість комфорту корів для досягнення високої продуктивності та збереження їх здоров’я. Особливу увагу він приділив забезпеченню корів свіжим повітрям та боротьбі із тепловим стресом і наголосив, що свіже повітря = підвищення надою, а для того щоб ефективно охолодити корову, недостатньо лише вентиляторів – треба її ще і ретельно «намочити».

 

Правильно продуманий проект нової ферми чи реконструкції старої – запорука успіху та економічної ефективності господарства.

ЗАПИТАННЯ СЛУХАЧІВ

Denis Timchenko: Як такий корівник буде працювати при температурі понад 40 градусів? Яку температуру можна отримати в середині? Він не використовує водяне охолодження в них?

 

Gordie: Працює так само добре, як і будь-яка інша система вище 40C, якщо ви зволожуєте корів біля кормового столу. Дуже добре працює в корівнику в Італії. Не впевнений, що можна знизити температуру навколишнього середовища в корівнику, але ви зволожуєте корову та знижуєте її температуру шляхом випаровування за допомогою швидкості повітря.

 

 


 

Yaroslav: Тобто сенсу в тунельній вентиляції яка робить мікроклімат як такого нема?

 

Gordie: Так, всесезонний гібридний корівник – це кращий клімат і дешевша експлуатація!

 


 

sverdlikov_oleksandr_vasilyovic__1: Ще раз прошу уточнити, за рахунок чого забезпечена дельта при мінус 30 до 0?

 

Gordie: Секрет запобігання випаровування та роботи дельти (Δ) 30C у тривалих змінах повітря 4 рази на годину, вихід повітря через маленький 10 см відкритий «коньок» по усій довжині приміщення та опущених на 5 см шторах з обох боків корівника, з незначною кількістю ізоляції та гелікоптерних вентиляторах кожні 15 м під стелею для змішування холодного повітря з теплим, яке іде від корів. От і усе.

 


 

iPhone (Олександр): Як охолодити корів на привʼязному утриманні? Gordie: Дуже важко охолодити на прив’язі…. Забезпечте свіже повітря за рахунок гібридної чи тунельної вентиляції, а при вологості нижче 65% розприскування (туман) над вентиляторами.

 

Владимир Пономаренко: В чому трудний вибір 2 ряда чи три ряда? Сьогодні була розмова з власником ферми він за три ряди бо так дешевше стойло місто,які ризики при тому?

 


 

Gordie: Усі відповіді тут стосуються молочних ферм із каруселлю на 80 корів або менше, <3000 корів. Будівництво 3-х рядного приміщення дешевше, тому іпотечний платіж менший, але 3-рядний набагато дорожчий в експлуатації, вимагає додаткової праці для виконання таких завдань як осіменіння та перевірка тільності, або додаткових об’єктів (подумайте про сортування та трубу пальпації на виході з доїльного залу). Таким чином, 3-рядні дешевші у будівництві, але дорожчі в щоденній експлуатації, і у них потрібно доїти корів 3 рази, щоб отримати вище споживання сухої речовини через обмеження по фронту годівлі.

 

Володимир Назаренко: В Україні набирає популярність згодовування цілого насіння соняшника. Як Ви до того відноситесь?

 

Gordie: Прекрасне джерело жиру для раціонів, у яких потрібен жир із ПНЖК (поліненасичених жирних кислот).

 


 

Андрей Сурначев: После дойки, мы делаем дипинг корове и на выходе обильно её увлажняет, что происходит с сосками, которые покрыты средством для обработки?

Gordie: Будь-яке зволоження спричинятиме зростання КСК (кількість соматичних клітин) на 20,000-50,000 у період, коли корів зволожують.

 


 

Анатолій Шиш: Для яких кліматичних зон підходить розроблена Горді гібридна всесезонна вентиляція?

Gordie: Для будь-яких, де тепловий стрес впливає на корів, а також працює у дуже холодних кліматичних умовах, за рахунок управління «коньком».

 


 

o.metynskyi: Чи практично кормити корів одним раціоном, якщо на фермі знаходяться вперемішку корови різних порід з різною генетикою, й розділити по генетиці не має можливості?

 

Gordie: ТАК, розробляйте раціони, які були б «здорові» за показником НДК з фуражу і дозволяйте коровам їсти стільки, скільки вони можуть. Я завжди годую змішані стада (Джерсей/Голштин) одним раціоном. Єдине на що я б звернув увагу – забезпечення вітамінами та мінералами. Тобто, для групи менших корів (1-ша лактація чи Джерсеї), які споживають менше сухої речовини, має бути скоригована кількість чи концентрація преміксу.

 


 

Анатолій Шиш: How to provide soaking cows a half of the day in hot climate barns if we don’t do this in the stalls? (Як забезпечити зволоження корів протягом половини доби у жаркому кліматі у корівнику, якщо не робити цього у стійлах?)

 

Gordie: Відведіть їх до зони для зволоження…наприклад, до зони накопичення. Нижче наведено приклад зони охолодження, де корови будуть зволожуватися і «обдуватися» вентиляторами. Я віддаю перевагу зволоженню на кормовій алеї.

 

Василь Стефанюк: Як ви дивитися на те щоб запровадити один не розділений сухостій?

Gordie: Якщо сухостійна група одна, згодовуйте раціон з NEL – 1.32 Mcal/Kg (5.55MJ/kg) та 1200 g MP (метаболічного протеїну) та високим рівнем Сa – 1-1.2%, з рівнем Mg >3.5%.

 


 

Denis Timchenko: Яка практика використання води від промивки доїльного обладнання яка містить луги та кислоти. Саме питання як вони її утилізують? Тобто змішують з гноєм? Вивозять на поля? Утилізують. Відправляють на очищення?

Gordie: У США її називають СІРА вода і використовують тільки для змивання бруду (кал, сеча і т.п.) в накопичувачі перед доїльною залою. Воду після змивання в накопичувачі називають ЧОРНОЮ.

 


 

Sasha Demudyuk: Чи зволожують корів у сухостої?

 

Gordie: ТАК!!! Тепловий стрес впливає на сухостійну корову, її ненароджену телицю та яйцеклітини цієї телиці (онучки сухостійної корови)!! User: У нас є ферма з двохрядними корівниками з хорошою природною вентиляцією але немає вентиляторів чи охолодження. Там утримуються корови червоно-рябої породи і у літній період показники жиру та білку критично низькі для молока сорту екстра, за надоїв 33-34 л. Якщо встановити зрошення в проході на або з доїльної зали – чи вистачить цього для покращення показників без примусової вентиляції? Чи не буде парникового ефекту?

 

Gordie: Це буде краще, ніж є, але це лише початок. Парникового ефекту не буде… додайте вентилятори на зовнішні стіни, щоб вони були повернуті на лежаки, а потім додайте зволоження на кормову алею.

 


 

Володимир: Що краще, 6 рядні корівники з одним кормовим столом, чи 8 рядні з двома кормовими столами?

 

Gordie: Завжди краще мати 75 см фронту годівлі на кожну корову. Тож 8-рядний корівник із 2-ма кормовими столами забезпечує більший фронт годівлі = краще. Але задавайте більше повітря в 8-рядний корівник. Якщо фронт годівлі менше 75 см, доїть корів 3 рази та нехай вони проводять 20 годин у загоні, їдять, п’ють і лежать.

 


 

Володимир: Який варіант підстилки в ліжках найкращий для корів та найвигідніший для ферми? Пісок, мати чи інше?

 

Gordie: Пісок за рахунок додаткових 3 кг молока, меншої КСК, та меншої кількості корів у «госпіталі».

Поділитись

Добавить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Читайте також