НОВІ СТАНДАРТИ ПЕРЕДАЧІ ПАСИВНОГО ІМУНІТЕТУ ДЛЯ ТЕЛЯТ

Засвоєння молозива і передачу імуноглобулінів називають трансфером або передачею пасивного імунітету (ППІ)...
Автор:
Юрiй Позняковський
Продакт-менеджер ЖУЙНІ

Засвоєння молозива і передачу імуноглобулінів називають трансфером або передачею пасивного імунітету (ППІ).

 

Для оцінки передачі пасивного імунітету досліджують вміст IgG або загального білку в сироватці крові телят на 2-7 день життя. За стандартом, який використовують у США останні 30 років, успішною передача пасивного імунітету вважається тоді, коли у сироватці крові телят міститься ≥5,2 г/дл загального білку, що відповідає 10 г/л IgG, якщо ж у сироватці крові теляти менше ніж 5,2 г г/дл загального білку – це вважається збоєм ППІ.

У 1991-92 роках в США було проведене дослідження, яке показало, що 41 % телят мали збій передачі пасивного імунітету згідно вищезгаданого стандарту. З того часу була запущена освітньо-інформаційна кампанія з метою покращення менеджменту молозива та підвищення ППІ у телят.

Кампанія була дуже успішною і вже у 2014 році лише 13 % телят мали збій ППІ, а середній вміст загального білку в сироватці крові був 6,0 г/дл. Смертність телят до відлучення знизилась із 10,8% у 1996 році до 6,4 % у 2014. Проте, захворюваність телят до відлучення (в основному діарея та респіраторні хвороби) залишилась на рівні близько 30 %.

Зважаючи на те, що хоча ППІ покращилась, але захворюваність до відлучення залишилась на тому ж рівні, науковці США та Канади переглянули діючий стандарт та запропонували новий з розподілом на категорії успішності передачі пасивного імунітету (табл. 1.)

Таблиця 1
ТАБЛИЦЯ 1.

Такий розподіл був прийнятий на основі результатів дослідження NAHMS (Національна система моніторингу здоров’я тварин США) та інших наукових публікацій. Багато досліджень підтвердили – чим вищий вміст загального білку в сироватці крові, тим нижча захворюваність телят в молочний період.

 

Продакт-менеджер по продуктам для молодняку ВРХ AVA GROUP Позняковський Юрій проаналізував дані передачі пасивного імунітету 505 теличок на одному з господарств України.

За молочний період (65-70 діб), телички, з рівнем загального білку у сироватці крові ≥5,2 г/дл мали збереженість 92 %, тоді як телички, з рівнем загального білку у сироватці крові ≤5,2 г/дл – на 5 % нижчу – 87 % (рис. 1).

Рисунок 1
РИСУНОК 1.

Наша ціль – здорова теличка, яка інтенсивно росте. Досягнути цього без організації правильного випоювання молозивом неможливо. А контроль передачі пасивного імунітету – хороший інструмент для оцінки менеджменту молозива на господарстві.

Інвестиції у вирощування телят – це інвестиції в майбутнє.

СТАРТ ВИРІШУЄ МАЙБУТНЄ!

Поділитись

Добавить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Читайте також