Головна / Блог

ІДЕАЛЬНЕ РІШЕННЯ: АВТОМАТИЧНА СИСТЕМА НАПУВАННЯ ПОРОСЯТ ДАЄ ЗМОГУ ПІДВИЩИТИ ЗБЕРЕЖЕНІСТЬ І ЗБІЛЬШИТИ ДОБОВІ ПРИРОСТИ МОЛОДНЯКУ


Розвиток генетики та багатоплідності свиноматок, з одного боку, збільшує продуктивність поголів’я, але водночас нерідко вимагає від виробників свинини вживати додаткових заходів для вигодовування та збереженості поросят-сисунів. Загальновідомо, як важливо дати новонародженим поросятам швидкий старт розвитку та водночас підготувати ферментну систему до подальшого споживання кормів. Материнське молоко — ідеальний варіант для старту. На жаль, якою б молочною не була свиноматка, її ресурсу для вигодовування всього гнізда не вистачає. Тому й практикують різні методи вигодовування поросят-сисунів — від системи свиноматок-мачух до підгодівлі замінником цільного молока, рідкими престартерами, а згодом — престартерними кормами.

Щоб задовольнити потребу свинарів у замінниках цільного молока для поросят, компанії AVA Group і Sw inco (Нідерланди) нещодавно впровадили на ринок України

Завдяки системі автоматичного випоювання збільшується маса поросят на відлученні, зменшується їх смертність до відлучення і загалом з’явилася можливість утримувати на 2–3 поросяти більше під свиноматкою інноваційні продукти — замінники молока Opticare Milk та рідкі молочні престартери Opticare Preshake. 

Нагадаємо: компанія Swinсo є світовим лідером із виробництва продуктів для поросят і програм годівлі свиней. Одним з основних напрямів діяльності компанії є розробка рідких продуктів для поросят — замінників молока та рідких молочних престартерів. Разом із молочними продуктами компанія Swinco пропонує автоматичну капсистему годівлі поросят цими продуктами — Opticar e Automix 24/7. Нині у світі встановлено понад 200 таких систем — у Нідерландах, Німеччині, Бельгії, Великій Британії, Ірландії, Польщі, Китаї, Південній Кореї тощо на фермах із загальним поголів’ям понад 300 тис. голів свиноматок. Дві такі системи вже успішно працюють в Україні.

Повна автоматизація

Система згодовування Opticare Automix 24/7 уособлює інноваційний підхід до годівлі поросят рідкими молочними продуктами. Вона призначена для годівлі поросят заміннико м молока та рідким молочним престартером віком від кількох днів після народження до відлучення. Коли поросята перебувають біля свиноматки, ця система надійно та безпечно підтримує молодняк додатковим джерелом живлення, завдяки чому можна досягти кращої продуктивності молодняку та полегшити процес їх відлучення.

Окрім того, завдяки повній автоматизації процесу згодовування система мінімізує вплив людського чинника — а всім відомо, як це важливо в роботі з поголів’ям, особливо з маленькими поросятками. Система надійна і проста в експлуатації, що знімає більшість питань, пов’язаних із кваліфікацією персоналу.

Opticare Automix 24/7 складається з Automix блоків — окремих систем для замінника молока і рідкого престартера. Рідкі продукти від Automix блоків надходять по трубах до кожного боксу й безпосередньо в кожний станок для опоросу. Така система комплектується насосами з електроприводом, які постачають молоко безпосередньо до напувальних пластикових чашок, з яких поросята споживають рідкий корм.

Отже, як працює система? Як уже було зазначено, вона проста й надійна. Спершу в блоці Opticare Auto mix 24/7 змішується у відповідних пропорціях (визначається автоматично) сухий замінник молока або престартер із водою. Далі отриманий рідкий продукт надходить у молочні труби й транспортується за допомогою насосів до відділення для опоросу та до кожного станка для опоросу, де встановлена чашка автоматичного напування. Як тільки порося натисне ніпель чашки, вона наповнюється рідким молочним продуктом.

Додаткові функції системи — автоматичний процес очищення. Завдяки Opticare Autom ix поросята забезпечуються в режимі 24\7 свіжими та смачними продуктами, адже вони змішуються в невеликій кількості, відтак імовірність їх підкислення зводиться до мінімуму. Окрім того, продукти мають покращений термін придатності в лінії подачі корму й не втрачають смакових якостей, що є запорукою високого рівня споживання поросятами та значних середньодобових приростів.

Більше поросят та здоров’я свиноматки

Досвід ферм, які вже користуються системою Opticare Automix 24/7 для випоювання поросят замінником молока та рідким престартером, доводить, що в результаті збільшується ма са поросят на відлученні, зменшується їх смертність до відлучення і загалом з’явилася можливість утримувати на 2–3 поросяти більше під свиноматкою, ніж за звичайних умов. Так, доведено, що, застосовуючи систему Opticare Automix 24/7 з продуктами для рідкої годівлі поросят, можна збільшити показник збереженості поросят до відлучення мінімум на 3%, вагу поросят під час відлучення — мінімум на 400 г. Надалі швидкі прирости поросят на дорощуванні та відгодівлі трансформуються в збільшення забійної маси свиней (при тому самому терміні вирощування) мінімум на 2,5 кг.

Збереженість здоров’я свиноматок, запобігання їхнього виснаження — ще один важливий результат застосування системи Opticare Automix 24/7. Адже загальновідомо, що приведення свиноматки до оптимальних кондицій у післялактаційний період коштує значних грошей. У підсумку високий статус здоров’я свиноматки дає змогу збільшити кількість опоросів на свиноматку в рік мінімум на 0,05 циклу. Відтак система є ідеальним рішенням для свинокомплексів, що мають багатоплідних свиноматок сучасних генетичних компаній.

Поділитись

Добавить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Читайте також