Головна / Блог

ЯКІ НОВИНКИ ОБЛАДНАННЯ ПРОПОНУЄ ФЕРМЕРАМ EXAFAN?

Компанія EXAFAN, продукцію якої представляє на українському ринку компанія Farmer Atlantik (AVA Group), є одним із провідних виробників обладнання для тваринництва на світовому ринку. Про останні розробки компанії спеціально для корпоративного журналу AVA Group, AgroVet Times, розповів генеральний директор EXAFAN Хуан Паскуаль Надаль.

Які новинки EXAFAN представили світовим тваринникам?

Хуан Паскуаль Надаль: Ми постійно займаємося вдосконаленням вже існуючих продуктів і розробляємо нові за всіма напрямками. Однією з інноваційних розробок, про яку хочеться розповісти в першу чергу, є дистанційна платформа управління даними («хмара») через систему управління птахівничою фермою SCA. Це – найпередовіша система управління мікрокліматом серед усіх наявних на ринку. Йдеться про інтегровану робочу систему, перевагою якої є функція точного контролю та індивідуального ефективного управління фермами, які використовуються колективно і інтегровано. Обладнання системи «SCA» передає всю інформацію, яка формується в «хмарах», на центральний сервер, завдання якого – зберігати і упорядковувати дані для управління та прийняття точних рішень (BIG DATA).

Хочеться також відзначити і наші кліматичні датчики контролю рівня CO2, аміаку, а також температури та вологості, які застосовуються для створення належного мікроклімату на фермі та забезпечують сприятливі умови для здоров’я птахів.

Ще одна новинка серед приладів контролю мікроклімату – нова лінійка керованих комп’ютерів та регуляторів з багатофункціональною інтуїтивною сенсорною панеллю “Touch and Control Series”, що відрізняється чітким відображенням даних. Дані пристрої оптимальні за співвідношенням потужності (механічної та електронної), легкості в управлінні та доступною ціною.

AgroVet Times: сьогодні виробники обладнання все частіше ставлять у пріоритет енергоефективність. Які розробки EXAFAN в дані сфері?

Хуан Паскуаль Надаль: Дійсно, ми багато уваги приділяємо цьому питанню. Так, нещодавно EXAFAN представила нову лінійку вентиляторів з електромоторами «EC», які є енергозберігаючими, потужними та надійними. Завдяки їх використанню досягнуто істотної (до 80%) економії енергії . До того ж, щоб встановити дані вентилятори, для фермера немає необхідності переобладнувати вже існуюче оснащення (регулятори, витяжні труби тощо), крім самих блоків вентиляторів.

Вихід на ринок високопродуктивних конусних вентиляторів «EOLO 60» стане справжньою революцією. Ці вентилятори виготовлені з міцних антикорозійних матеріалів. Їх випробування в екстремальних умовах експлуатації (потужність потоку – 63860 м3 / ч) дали чудові результати. Крім того, представлена нова повітрезабірна труба з рециркуляцією в верхній частині для оптимальної вентиляції.

AgroVet Times: Нам відомо, що EXAFAN також постійно вдосконалює системи годівлі, від яких в тому числі залежить продуктивність тварин. Що нового пропонує ринку компанія?

Хуан Паскуаль Надаль: Системи годівлі та утримання для птиці доповнюються вольєрами для вирощування курей у приватних господарствах та на екологічних фермах. Тож ми розширюємо сегмент наших клієнтів, пропонуючи комплексні рішення і для міні-ферм.

Що стосується свиноферм, то особливо варто відзначити нашу нову годівничку. В ній передбачена нова система дозування, що регулює подачу корму та активізує систему блокування. Це дозволяє робити перерви в годівлі тварин і тим самим вирішує проблему дозування корму. На даний момент така котушка є єдиною на ринку: в ній можна налаштувати кінцеву позицію, при якій відбувається блокування подачі корми. Це дозволяє зробити необхідну перерву в подачі корму, наприклад, в період передзабійної витримки тварин або під час хвороби, коли потрібно обмежити годівлю. І немає необхідності звільняти кормушки.

Серед інших новинок в галузі свинарства – нові решітки EXAFAN для полів у загонах «slats» для поросят після відбору (розміри загону – 60 х 80 см) і нова система годівлі «Exaball», яка максимально збільшує споживання кормів тваринними в родильні відділи. Так само ми представили нову машину для подачі кормів та селекції тварин у період народження, яка забезпечена системою вмісту, а також баком для подачі кормів при приготуванні рідких кормів.

AgroVet Times: Розкажіть про проекти компаній, якими ви особливо пишаєтесь?

Хуан Паскуаль Надаль: Хотілося б відзначити птахівничу ферму Вірген-де-Росаріо в Майнарі (провінція Сарагоса, Іспанія), яку ми обладнали під ключ. Це 2-поверхова будівля довжиною 121 м, ширина 21 м і площа 5040 м2. Всі процеси на фермі на 250 000 голів повністю автоматизовані: від контролю мікроклімату та вентиляції, до годівлі та чистоти. Завдяки сучасному підходу нам вдалося добитися повної однорідності умов утримання. Тобто, різниця в температурах у різних кінцях приміщення та на різних висотах складає не більше 1 градусу С. Це позитивно впливає на здоров’я птиці.

Так само ми встановили систему подачі сигналів тривоги: повідомлення про проблеми миттєво приходять співробітникам прямо по смс через супутник. Тому будь-яку проблему можна вирішити дуже оперативно.

Для подачі води використовуються ніпелі з 360-градусним оборотом соска, що забезпечують більшу рівномірність. С такими поїлками птиця може почати пити одразу ж.

Датчики температури, вологості та рівня CО2 в приміщенні контролює комп’ютер.

Завдяки особливій конструкції приміщення та ізоляції при сприятливих погодних умовах на фермі використовується природна вентиляція. Так, гаряче повітря з будівлі (менш тяжке, ніж повітря зовні) переміщається до потоку, створюючи негативний тиск і утворюючи повітряний потік, що проходить по обидва боки по вентиляційним віконцям, встановленим по периметру будівлі ферми. Потім він виходить природним шляхом через автоматизовані підстави, встановлені в центральній частині ферми, а також через статичний вентилятор, встановлений на кришці ферм.

Таким чином, при температурі на вулиці + 30 ° C не потрібно включати систему контролю ні мікроклімату, ні вентиляції, ні охолодження, а споживання електроенергії зменшується до мінімуму.

Коли надворі спекотно, запускається тунельна контрольована вентиляція, в два етапи.

На першому етапі повітря входить у приміщення ферми тунельними вентиляційним вікнами, тоді як високопродуктивні вентилятори увімкнені, щоб відвести повітря назовні. На другому етапі повітря поступає на ферму за допомогою морозильних охолоджувальних панелей і тунельних вентиляційних віконець. Це повітря знижує температуру на фермі, в той час як вентилятори оновлюють повітря всередині.

Система розподілу кормів складається із самохідних візків, керованих автоматом. Вони проектовані спеціально для цієї ферми та дозволяють автоматизувати систему годівлі.

Окремо хочеться відзначити і вирішити питання з безпекою. Адже відключення електроенергії або недостатня подача кормів або води може призвести до неприємних наслідків. У зв’язку з цим ми розробили систему аварійних заходів та попереднього попередження, яка вбудована в повністю автономний електрощит. У випадку спрацювання через відсутність електроживлення або якоїсь системної помилки система переводить ферму в режим «ТРИВОГИ». Це означає, що ферма почне діяти автономно, незалежно від систем примусового підтримання мікрокредитування, і він буде керувати впуском повітря через послідовний відкриття вентиляційних віконець. Таким чином, повітря всередині буде оновлятися за допомогою природної вентиляції, одночасно активізуються всі системи оповіщення та сигналізації.

Даний проект – один із найбільш перспективних для всієї моєї професійної діяльності. Ми реалізували його в рекордний термін – 6 місяців!

Завдяки співпраці EXAFAN з Farmer Atlantik ми впевнені, що подібні прогресивні технології будуть впроваджуватися і на українських фермах.

Поділитись

Добавить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Читайте також