17 серпня на базі ТОВ «АГРОФІРМА ІМ. ШЕВЧЕНКА», з яким AVA Group співпрацює понад 5 років, відбувся Національний День Ферми.
Андрій Іваненко, засновник ТОВ «Агрофірма ім. Шевченка», офіційно відкрив Національний День ферми та розповів, як господарство пройшло шлях від 490 корів до 2200 гол. загального поголів’я ВРХ та середньорічного надою 10 000 л молока на корову.
Наразі «Агрофірма ім. Шевченка» — це: 70% нових приміщень, решта — реконструйовані, 900 гол. дійних корів, 16 тис. поголів’я свиней, 3400 га с/г угідь.
Як розповів Позняковський Юрій, продакт-менеджер по продуктах для молодняку ВРХ AVAGroup, ТОВ АФ ім. Шевченка – яскравий приклад злагодженої роботи спеціалістів та застосування інтелектуальних підходів до годівлі тварин: «Мені, як спеціалісту з годівлі молодняку ВРХ хотілося б відмітити чітко налаштований менеджмент молозива та правильно організовану годівлю телят як у молочний період, так і після відлучення. На господарстві розуміють, що СТАРТ ВИРІШУЄ МАЙБУТНЄ та приділяють особливу увагу вирощуванню телят, а ми їм у цьому допомагаємо».
AVA Group з ТОВ АФ ім. Шевченка співпрацює понад 5 років. На фермі використовують продукти AVA Group для годівлі усіх груп тварин — телят, молодняку, дійних та сухостійних корів. Також усі технологічні процеси на господарстві відбуваються за участі спеціалістів компанії. Метинський Олександр, консультант по ВРХ AVA Groupзазначив: «AVAGroup надає супровід не тільки з годівлі тварин, а і по відтворенню та ветеринарії, адже усі процеси на господарстві пов’язані між собою. Два-три рази на місяць ми, разом з керівництвом та спеціалістами ферми проводимо зустрічі для аналізу поточної ситуації. За період співпраці вдалося досягти: високих приростів та здоров’я телят; стабільного надою молока – понад 10 000 літрів за лактацію – зі стабільним рівнем жиру та білку; покращити здоров’я та відтворення корів. Результати роботи даного господарства підтверджують, що інтелектуальні підходи до годівлі тварин – запорука успіху та ефективності молочного бізнесу».
Перша частина Національного Дня ферми відбулася у будинку культури, де гості спілкувалися з представниками різних компаній біля їхніх стендів та слухали змістовні доповіді стосовно окремих аспектів ведення успішного молочного бізнесу.
Ганна Лавренюк, генеральний директор Асоціації виробників молока, говорила про виклики та перспективи молочної галузі України. Вона зазначила, що в молочній галузі України відбувається революція. З 2019 року ми постійно говоримо про катастрофічне зменшення поголів’я. Однак станом на сьогодні, вперше за останні два роки стабілізувалася ситуація в промисловому секторі.
Про особливості сучасної селекції гібридів кукурудзи для використання у тваринництвіговоривМирослав Парій, співзасновник та директор Всеукраїнського наукового інституту селекції. Компанія ВНІС – одна із перших приватних селекційних компаній в Україні, яка має сучасні селекційні бази, має 50 запатентованих винаходів та 100 наукових праць у галузі генетики та проводить свої дослідження в Південній Америці.
Про ключові аспекти заготівлі високоякісного силосу говорив Євгеній Кришталь, представник компанії Limagrain Ukraine: «Від висоти зрізу залежить урожайність кукурудзи та цінність силосу. Рекомендована та оптимальна висота не менше 15 см, максимальна — залежить від ваших особистих переваг. Наприклад, в США це 60 см».
Микола Демчак, представник компанії Buschhoff, надав аграріям усю інформацію стосовно особливостей комбікормового виробництва для молочних підприємств.
Він зазначив, що власний завод із виробництва комбікорму скорочує витрати на виробництво на 3%. Окупність інвестицій в обладнання 6-24 місяці, в залежності від кількості поголів’я та інших факторів.
Про ефективні інструменти контролю стану полів, які допомагають визначити найкращі терміни збирання кукурудзи на силос, говорив Віталій Каламбет, представник ТОВ КВС-Україна: «Неправильно визначені строки призводять до втрати енергії та крохмалю, погіршення засвоюваності та неправильного бродіння.
Артур Гордін, з компанії Українські ферми розповів про стратегії підбору бугаїв в рамках Національного Дня Ферми на ТОВ «Агрофірма ім. Шевченка»: «Уникайте відбору за фенотипом (абсолютний показник нічого не вартий), обирайте за генетичними вимірами, застосовуйте селекційний індекс для ранжування бугаїв».
Після завершення теоретичної частини В’ячеслав Смаль, менеджер молочної ферми провів учасникам заходу інформативний тур всіма блоками МТФ. Також для гостей провели майстер-класи та організували виїзд на поля.