Головна / Блог

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ГОДІВЛЯ – НА AGRO ANIMAL IT FORUM – 2021

Що таке інтелектуальна годівля? Про це протягом 2-х днів на AgroAnimalITForum 2021, що відбувся з 16 по 17 лютого, говорили вітчизняні та міжнародні експерти зі свинарства, ВРХ та розробники цифрових технологій. Співорганізатори заходу - Асоціація тваринників України (АТУ), Київський міжнародний контрактовий ярмарок (КМКЯ) та лідируючий український кормовиробник – компанія AVAGroup, - змогли забезпечили високий рівень експертності спікерів і можливість, попри карантинні обмеження, залучення міжнародних доповідачів в онлайн режимі.

INTELLIGENTFEEDING: ТОЧНА ГОДІВЛЯ + IT

Сам термін «інтелектуальна годівля» (intelligentfeeding) було започатковано партнером заходу – компанією AVAGroup. СЕО компанії Максим Шевчук так визначив поняття інтелектуальної годівлі: «Це синергія точної годівлі з науковим підходом та нових IT/AI технологій для управління ефективністю виробництва (собівартістю)».

 

У своїй доповіді «Інтелектуальна годівля, як ефективне рішення для сучасної ферми» Максим Шевчук розкрив 4 кроки, з яких складається інтелектуальна годівля, а саме:

  • Прорахування раціону
  • Виготовлення корму
  • Годування на всіх етапах
  • Аналіз ефективності

«Один із головних викликів, з якими стикається інвестор – це невідповідність очікуваних результатів, які розраховувалися на папері з урахування застосування тих чи інших технологічних рішень при інвестуванні у проект – із реальними, – відзначив Максим Шевчук. – Зазвичай щоразу ми маємо відхилення від очікуваного – чи то пов’язані з ветеринарією, чи технологією згодовування, чи генетичними особливостями та ін. Таким чином, наша компанія задалася питанням: що ж ми можемо удосконалити в питанні годівлі? Вивчаючи ринок і шукаючи рішення, ми побачили, що в годівлі є безліч параметрів, які на сьогоднішній день вимірюються в ручному режимі, із втручанням людського фактору, а отже – немає гарантії, що ті завдання, які ми заклали на папері, будуть реалізовані».

Для вирішення усіх цих питань, тобто  для реалізації кожної зі складових інтелектуальної годівлі компанія AVAGroup розробила низку діджитал-технологій, які б дозволили керувати всіма цими процесами в онлайн режимі просто зі смартфону.

 

 

Максим Шевчук представив систему Profeed, що дає можливість керувати кормовиробництвом повністю в автоматичному режимі зі смартфону: від оперативного аналізу сировини (модуль ProfeedLAB), до приготування й роздачі раціону – Profeed Pig, – унікальне рішення управління виробництвом комбікорму на фермі.

 

СЕО компанії Максим Шевчук

Також CEO AVA Group презентував IT-рішення для аналізу ефективності на свинофермах – систему з використанням штучного інтелекту (нейромережі, машинного зору), яка здійснює поведінковий аналіз тварин за допомогою відеокамер. Завдяки фіксації поведінкових параметрів тварин, їх СД приростів та кліматичних показників у приміщенні є можливість спрогнозувати розвиток ситуації у майбутньому, а отже – запобігти розвитку хвороб, падежу та іншим проблемам, оперативно на них зреагувавши завдяки інформації, отриманій з використання цифрових рішень.

 

Таким чином, процес інтелектуальної годівлі полягає в тому, щоб максимально ефективно використовувати наявні діжитал-технології саме в годівлі. Як годівельна компанія ми дбаємо, щоб дати на сьогоднішній день ринку, зокрема, свинарському, який найбільше потерпає від дорожчання кормових компонентів, досягти тих бажаних відсотків прибутковості, які на сьогоднішній день фактично нівелюються вартістю зерна і ціною на свинину» — підсумував свій виступ CEO компанії AVAGroup.

 

Усі ці 4 кроки, закладені в поняття «інтелектуальної годівлі», були розкриті і в наступних виступах спікерів форуму.

 

Зокрема, Олександр Гирін, експерт з діджиталізації проектів AVAGroup, у доповіді «Контроль інвестицій тваринницького комплексу в смартфоні» детально розповів про презентований Максимом Шевчуком проект ProfeedPig, акцентувавши, що він дає можливість якісного менеджменту.

 

Сергій Рижков, директор компанії ProfeedTechnology, проаналізував проект від Profeed для ВРХ.

 

Сергій Рижков, директор компанії ProfeedTechnology

Віктор Нечмілов, к.с.-г.н, експерт IT-рішень Асоціації тваринників України, презентував «Світові діджитал-тренди у свинарстві на 2021-2022 рр.», відзначивши, що на європейських фермах діджиталізацію сьогодні застосовують 52%. Серед головних трендів з 2020 по 2030 рік спікер назвав збільшення автономних польових роботів, використання дронів і тракторів без водія; датчики, що визначають потреби рослин в добривах, засобах обробки, волозі.

 

Низка доповідей на AgroAnimalITForum була присвячена й інноваціям в годівлі як складової intelligentfeeding.

 

Із доповіддю «Економіка циклу виробництва свинини: особливості годівлі на різних етапах вирощування» виступив Костянтин Махно, кандидат с/г наук, головний технолог ТОВ «Тернопільський бекон», який розповів про застосування сучасних годівельних технологій та цифрових рішень у себе на господарстві, акцентувавши на методах збільшення ваги поросят на відлученні та скороченні непродуктивних днів свиноматок. (Слід зазначити, що ТОВ «Тернопільський бекон» є одним із перших, яке застосовує IT-рішення для управління фермою зі смартфону: 3Dкамери для визначення СД приростів, стратегії годівлі, економіки – без стресу; а також програмне забезпечення ProfeedPig для виробництва комбікорму).

 

Про особливості метаболічного програмування молочної продуктивності корів розповів прямим включенням із Нідерландів Peter van Dooren, Management partner Nutrivice Consultancy у доповіді «Епігенетика: як змусити генетику працювати».

 

 

Спікер розкрив механізми, завдяки яким можна «вмикати» чи «вимикати» певні гени, програмуючи молочну продуктивність майбутньої корови, яка передаватиметься у спадок.

 

 

Юрій Позняковський, продакт-менеджер з ВРХ AVAGroup, виступив із доповіддю «Тренди в інтелектуальній годівлі телят», в якій зосередився на годівлі у стартовий період та важливості випоювання телят якісним молозивом, розповівши про методи, як цього досягти.

 

 

Peter van Dooren, Management partner Nutrivice Consultancy

Завершив форум виступ Михайла Корилкевича, засновника проекту Сімейні Молочні Ферми, який розповів про цей інвестиційний проєкт розвитку молочної індустрії України.

 

 

«Форум продемонстрував, що саме діджитал-рішення допоможуть сьогоднішньому твариннику, який опинився у складній ситуації через постійне здорожчання собівартості виробництва, не просто вижити, але й підвищити ефективність і прибутковість. Сподіваємося, що ті кейси, які отримали учасники семінару, вже зовсім скоро упроваджуватимуться на українських господарствах» — підсумував експерт Асоціації тваринників України Віктор Нечмілов.

Поділитись

Добавить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Читайте також