Компанія має в Україні 2 заводи з виробництва комбікормів для свиней, корів і птиці, вирощує свиней на власній фермі, володіє генетичною компанією в напрямі ВРХ і розвиває міжнародну feedtech-компанію, що реалізує диджитал-рішення в годівлі сільгосптварин. У Танзанії AVA Group має кормовий бізнес.
Під час війни компанія зіткнулася з ускладненням логістики, блокуванням морських перевезень та ризиками обстрілів місцевих заводів. Рішенням стало розміщення у Бельгії замовлення з виготовлення якісних напівфабрикатів для комбікормів і транспортування їх до Танзанії напряму, без ввезення до України. І вже в цій країні на орендованих потужностях виробляється кінцевий продукт для місцевого ринку та інших країн Африки.
«Це дозволило нам скоротити тривалість логістичного маршруту з 40 до 25 днів, зменшити витрати на доставку кожного контейнера продукції з 6 тис. до 2,5 тис. євро, а також на закупівлю компонентів для комбікормів, які в Європі виявилися дешевшими, ніж в Україні», – розповів президент AVA Group Максим Шевчук.
Загалом експансія на ринок Африки, де є багато вільних ніш і висока маржинальність у сегментах продовольства, перспективна для українського бізнесу, вважає він.
«Принциповим для нас є те, що ми створюємо нові робочі місця в Україні, валютну виручку отримуємо в Україні та сплачуємо податки від закордонних операцій в національний бюджет», – наголосив Максим Шевчук.
«Райффайзен Банк надав AVA Group фінансові гарантії для постачання товару з Бельгії до Танзанії. Річна сума контракту становить близько 830 тис. євро», – уточнила директорка департаменту управління мережею та клієнтів середнього бізнесу Райффайзен Банку Олександра Прохорчук.
Послуга гарантування імпорту товару, що не завозиться на територію України, доступна й іншим бізнесам. Коли продукція виробляється в одній частині світу та постачається до іншої.