Головна / Блог

ФЕРМЕРАМ ПРЕДСТАВИЛИ РІШЕННЯ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ РЕНТАБЕЛЬНОСТІ МОЛОЧНИХ ФЕРМ ДО 15%

Лідируючий український кормовиробник AVAGroup в рамках ХІIІ Міжнародного молочного конгресу, який відбувся з 3 по 4 березня 2020 р. у виставковому центрі KievExpoPlaza, представив низку годівельних інноваційних рішень для українських молочних господарств.

Зокрема, на стенді AVAGroup була презентована продукція для годівлі ВРХ різних вікових груп, розроблена фахівцями AVAGroup разом із голландськими експертами – престартери, замінники цільного молока для телят, захищений жир як джерело енергії для збільшення продуктивності та покращення відтворення, Kexxtone – протикетозне рішення, та низку інших кормових технологій.

Особливо слід відзначити продукти для покращення якості кукурудзяного силосу – інокулянти данської компанії ChrHansen, яка є партнером AVAGroup. Детальну інформацію про кожен із низки продуктів компанії, які представлені на ринку України, учасники заходу мали змогу дізнатися від консультантів компанії біля стенду, а також на науково-практичному семінарі, що відбувся в рамках конгресу.

Зокрема, із доповіддю про нестандартний підхід до силосування виступив Леонід Кошовий, продакт-менеджер по силосних інокулянтах компаніїChrHansen.

У своєму виступі спікер відзначив, що викликом для силосування є небажані мікроорганізми, поширені в силосі, які призводять до зниження поживної цінності з наступним впливом на економічний прибуток. Процес ферментації має низку проблемних точок, такі як повільне зниження рівня Ph, ріст Клостридії, втрата поживних речовин і сухої речовини, низькі смакові властивості. В свою чергу, порушення аеробної стабільності при відкритті ями провокує ріст дріжджів та цвілі, самозігрівання (при згодовуванні) та втрату сухої речовини.

Як рішення до усунення проблеми експерт презентував застосування силосних інокулянтів компанії Chr. Hansen, які містять запатентовані штами бактерій, що споживають залишковий кисень в силосі, підвищуючи його аеробну стабільність навіть при ранньому відкритті ями, а також покращують збереження сухої речовини.

«Завдяки застосуванню інокулянтів в результаті прискорення ферментації ми можемо відкривати траншею для згодовування вже через 7 днів, – відзначив експерт. – А силос матиме високі смакові властивості».

Відзначимо, що компанія AVA Group співпрацює з Chr. Hansen уже понад 2 роки, і за цей період інокулянтами бренду SiloSolve оброблено 430 тис. тонн об’ємистих кормів, а отже, велика кількість українських молочних господарств мала змогу пересвідчитися в ефективності даної продукції.

Ще одним передовим рішенням, представленим на стенді компанії, став препарат Кеххtone™, що допомагає усунути проблему кетозів у корів, від американської компанії Elanco, офіційним дистриб’ютором якої є AVAGroup. Препарат Кеххtonе ™ знижує частоту виникнення кетозу молочних корів у транзитний період, забезпечуючи активну дію близько 95 днів, коли корова є найбільш уразливою до виникнення даного метаболічного захворювання.

«Кетоз – це дуже дороговартісна хвороба на господарстві, яка зазвичай дає початок іншим метаболічним хворобам, що ведуть до зменшення прибутковості та продуктивності стада, – коментує експерт із компанії Elanco (США) Марчін Коцик. – Корови з ризиком розвитку кетозу мають підвищений ризик розвитку зміщення сичуга, кістозу яєчників, затримки плаценти і метриту, а також підвищений ризик вибуття із стада. Чимало господарств потерпає від прихованих форм кетозу, що унеможливлює вихід на високий рівень використання генетичного потенціалу стада. Тим самим фермер недоотримує прибуток. Крім того, корови на 22 доби довше не приходять в охоту, мають нижчу відтворювальну здатність і продуктивність. Очевидно, що все це несе масу додаткових витрат – до 250 євро на 1 уражену корову!».

Препарат Кеххtonе™ являє собою внутрішньорубцевий девайс, який вводиться корові орально. Він містить 12 таблеток монензину, кожна з яких вивільняється в рубець корови поступово, забезпечуючи точну кількість добової норми 335г. Поряд з цим розуміємо, що збільшення концентрації монензину в рубці корови може призвести до летальних випадків, а менша не є такою ефективною, тому точність означає результат.

«Активний інгредієнт Кеххton™ – монензин – викликає зміну популяції мікроорганізмів у рубці, що сприяє виробленню пропіонової кислоти. Пропіонова кислота є ефективним прекурсором глюкози. Відносне збільшення виробництва пропіонової кислоти означає збільшення рівня глюкози, і, відповідно – доступної для корови енергії. Забезпечуючи підвищене надходження енергії, препарат знижує частоту розвитку кетозу» – пояснив експерт.

Також на стенді AVAGroup було продемонстровано діджитал-проект від нового партнера компанії –ProfeedTechnology(інвестором якого з 2019 року стала AVAGroup) – мобільну онлайн систему, яка дозволяє керувати на молочній фермі такими аспектами як годівля, склади, технології, час повністю в автоматичному режимі.

Суть її полягає в тому, що на кормозмішувальну техніку встановлюється мікропроцесорний пристрій, який через Bluetoothз’єднується зі смартфоном чи планшетом тракториста, і технолог може зі свого гаджету контролювати все, що відбувається на фермі, в онлайн режимі: який коли поклали інгредієнт, де він знаходиться, скільки часу витрачено на процес і т.п. Якщо монокорм не буде вимішано належним чином, а тракторист захоче його роздати, комп’ютер кормороздатчика видаватиме помилку, так процес роздачі корму буде заблокований, допоки не пройде правильний процес змішування. Такий контроль системою програми зменшує ймовірність неоднорідного змішування монокорму, що означає – кожна корова отримає той поживний компонент, який повинна отримати.

«Адже роботу працівників майже неможливо відстежити: вся звітність подається в паперовому вигляді, відсутня чітка система мотивації працівників, некоректно ведеться облік робочого часу, відсутній контроль за веденням складів – усе це несе за собою цілу низку збитків, яких можна уникнути, якщо поставити всі процеси на контроль в автоматичному режимі», – коментує Сергій Рижков, директор ProfeedTechnology.

За словами розробників проекту, ефективність бізнесу від його застосування зростає на 5 -15 %, за рахунок похибки, «неточної» годівлі через людський фактор.

Даною системою сьогодні користуються уже на понад півсотні українських фермах, і з нею годуються 52 тисячі голів.

«Проект Profeed здатен вирішити і ще один важливий аспект: проблему із дефіцитом кваліфікованого персоналу, – каже Сергій Рижков, – оскільки завдяки даній системі один фахівець може одночасно в онлайн режимі контролювати годівельні процеси і консультувати працівників на кількох фермах».

 

Віталій Шкарбан, керівник БН «ВРХ» AVAGroup:

«Ми довго шукали діджитал партнера, який би логічно продовжив нашу роботу: ми – розробляємо корми та раціони, а далі – він діджиталізує цей процес на фермі.

Наша глобальна ідея в партнерстві з ProFeed розробити таку систему, яка дозволить клієнту в одному кабінеті бачити весь процес кормозаготівлі та кормороздачі, а також зберігати аналізи кормів. З такою системою ми дуже швидко зможемо вийти на зовнішні ринки – Білорусії, Казахстану та інших країн. І пишатися нашою IT-індустрією в агро!».

Детальний фотозвіт події – тут http://avatlantik.com.ua/ru/media/gallery/260

Поділитись

Добавить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Читайте також