Головна / Блог

НА СВИНОФЕРМАХ НІДЕРЛАНДІВ СВИНОМАТКА ВИГОДОВУЄ ОДНОЧАСНО 18 ПОРОСЯТ

З 30 вересня по 4 жовтня 2019 року фахівці AVAGroupразом зі своїми голландським партнерами – компанію Swinco, організували бізнес-подорож для представників українських свинарських господарств до Нідерландів.

Лише ознайомившись із програмою бізнес-туру, відразу стало зрозуміло, що вона подорож обіцяє бути дуже насиченою та цікавою. Адже українські фермери мали змогу відвідати не лише передові голландські свинарські господарства, але й познайомитися з потужностями кількох заводів – із виробництва кормів та дезінфектантів, а також більше дізнатися про передову генетикою у свинарстві, представлену лідируючою міжнародною генетичною компанією Hypor. Тобто, в учасників туру вийшло таке комплексне, всебічне знайомство із свинарською галуззю і Нідерландах, починаючи від генетики, закінчуючи технологіями годівлі та устаткуванням.

Теорія і практика

Але насамперед, до відвідування заводів, учасники туру мали змогу познайомитися в теорії з продуктами та послугами, що надає компанія Swinco, в рамках тренінгу, що провели для гостей співорганізатори у своєму офісі, що розташований поблизу м. Ейндховен.

Зокрема, експерти компанії розповіли про кормові програми для поросят, заснованих на застосуванні рідких та твердих престартерів із використанням системи автоматичної годівлі cupsystem, яка дозволяє поросятам отримувати необхідну кількість корму в автоматичному режимі, без втручання людського фактору. що дозволяються

Завдяки програмам годівлі від Swinco вдається значно підвищити різні показники продуктивності поросят :

+ 8,4% вищий с/д приріст

+ 13% вищий с/д приріст гнізда

+ 4,7% відлучено поросят

Пізніше в цьому учасники туру змогли пересвідчитися й на практиці, відвідавши свинарські господарства, які співпрацюють зі Swinco.

«Цікавим було глибше знайомство із сучасними методиками годівлі поросят, які чинять позитивний ефект на їхню продуктивність, – відзначає Павло Ільніцький, Заступник комерційного директора бізнес-напряму «Свині» ГК AVAGroup. – Продукти для рідкої годівлі за своїм складом дуже подібне до молока свиноматки, завжди подаються теплим завдяки системі, і мають відмінні смакові властивості. Це забезпечує вищи рівень споживання корму, поросята вчаться краще споживати і перетравлювати, що, в кінцевому результаті, дозволяє утримувати одночасно більш поросят під однією свиноматкою – до 18 голів. Також вони мають більшу масу при відлученні та краще до нього підготовлені».

Кормовиробництво – потужне й біобезпечне

Велике враження на учасників бізнес-подорожі справило відвідування потужного комбікормового заводу Coppens, який спеціалізується на виробництві сучасного готового гранульованого комбікорму.

Повністю автоматизоване підприємство випускає до 2000 тонн і 50 найменувань / на день готової продукції для свиней, ВРХ, птиці, риби. Загалом же завод представляє понад 300 найменувань продукції.

Дуже цікавою на заводі є система контролю якості сировини Securyfeed, яка в автоматичному режимі робить повний аналіз сировини, що потрапляє на завод, на велику кількість показників: мікотоксини, забрудненість, робить експрес аналіз контроль вологості, визначає якісні показники продукту, такі як вміст жиру, білку тощо. Завдяки даній системі клієнти відразу можуть побачити, якщо сировина від даного конкретно поставника надійшла неякісна.

Одним із цікавих прикладів інноваційних технологій, які поки що не застосовуються в Україні, є система промивання коліс, що встановлюється на автомобілі, як возять сировину й продукцію. Вперед в’їздом на завод і після виїзду з нього колеса автоматично миються і дезінфікуються, що унеможливлює потрапляння небезпечних інфекцій на підприємство.

Мікробам – жодного шансу!

Наступним пунктом у насиченій програмі бізнес-туру стало відвідування підприємства із розробки засобів та систем для дезінфекції тваринницьких господарств – Schippers, а також свиноферм, де застосовуються технології даного виробника.

Підприємство пропонує так звану систему «Нова ферма» – це комплекс засобів та процедур для знищення мікробів, якій включає в себе кілька етапів: нанесення на підлогу та стіни спеціального пластикового покриття, яке не дозволяє всмоктуватися рідині в підлогу; далі система автоматизованої мийки систем утримання піною; і після змивання піни й бруду третім етапом йде обробка стін і підлоги дезінфікуючими засобами.

Результатом застосування системи «Нова ферма» на господарстві є зменшення кількості бактерій після повної обробки приміщення з 50 млн од. /на кв. см до 500 од. на 1 кв см.

«На свинокомплексі немає жодної мухи, дуже чисто, завдяки спеціальному покриттю підлоги і стін бруд легко змивається. Ідеальна чистота досягається і завдяки дуже якісним миючим засобам! Тобто, всі зусилля спрямовані на те, аби зробити ферму максимально біобезпечною» – коментує Петро Голубка, власник підприємства Новий Рівень (Закарпатська область). 

Тут поросятам комфортно і ситно

Особливо цікавими для делегації представників українських свиногосподарств стало відвідування власне ферм, де застосовуються технології, з якими вони мали можливість познайомитися під час тренінгів в офісі Swinco, а також на підприємствах.

«Ми мали змогу побачити детально, як утримуються тварини на голландських свинокомплексах, запозичити досвід, – ділиться враженнями Віталій Дишлюк, власник ДСМ «Господар» (Київська обл.). – Адже на жаль, через африканську чуму свиней в Україні, можливості відвідувати інші свинарські підприємства у нас немає- – зрозуміло, що з позиції біобезпеки в Україні на свиногосподарства доступ закритий. Тут же ми на власні очі побачили, як люди працюють, як утримуються поросятка, який вихід поросят на свиноматку тощо. Сподобалися автоматичні системи для годівлі поросят рідким престартером – у нас подібного не бачив».

Вищезгадана система cupsystem – це розробка компанії Swinco, створена для годівлі підсисних поросят рідкими престартерами (з 3-го дня – дається замінник молока, а з 10- го рідкий престартер). Крім того, поросята підгодовують і сухим престартером, таким чином є можливість утримувати біля однієї свиноматки одночасно по 18 поросят.

«Наші партнери зацікавилися даною технологією, і дехто почав розглядати можливість поставити такі системи у себе на господарствах», – коментує Павло Ільніцький.

Знайомство із передовою генетикою

Програма останнього дня бізнес-туру передбачала відвідування голландського офісу компанії-лідера генетики у свинарстві – Hypor. Гостям презентували різні генетичні породи свиней, провели порівняння з іншими генетичними компаніями, презентувавши особливості та переваги генетикиHypor.

А насамкінець учасники української делегації здійснили екскурсію яскравим Амстердамом!

Загалом бізнес-подорож залишила масу яскравих вражень у її учасників, якими вони із задоволенням діляться.

Ігор Андрійчук, директор компанії MARLEN (Кіровоградська область):

«Я дуже вдячний нашим партнерам – ГК AVA Group та Swinco, за цю чудову можливість познайомитися зі свинарським виробництвом Нідерландів. Все дуже сподобалося: чудова організація, насичена програма, безліч цікавих локацій, які ми мали змогу відвідати. Та, головне, знайомство із голландськими колегами – це завжди корисний і приємний досвід».

Елеонора Єсіна, консультант ТОВ «Рантьє» (Дніпропетровська область) :

«Тур дуже сподобався, адже він дав мені відповіді саме на всі ті питання, які в мене виникають в роботі, зокрема, про проблеми із поросятами – нам усе чітко розклали по поличках, всі нюанси щодо годівлі й утримання. Звичайно, для України на сьогоднішній день такі системи для поросят трохи зарогогі, але ми побачили, до чого треба прагнути».

Дуже вдячна організаторам – ГК AVAGroup та Swinco цей чудовий тур, в якому враховано всі важливі аспекти. Я у захваті!»

Надія Токар, головний технолог ТОВ«Рантьє», (Дніпропетровська область):

«Все було дуже позитивно, конструктивно, і насичено! Багато нової навчальної інформації, цікаві практичні кейси. Справило велике враження відвідування генетичної компанії Hyper, а також свиногосподарств: побачили, наскільки там усе автоматизовано, як ведеться облік, які надсучасні технології застосовуються – це все дуже розширює світогляд і дає розуміння, в якому напрямі розвиватися».

Світлана Солдатко, головний технолог «Макс Агро» (Луганська область):

«Дуже сподобалося відвідування ферм, ми мали можливість побачити їхні умови та технології утримання. Враження, чесно кажучи, двоякі: з одного боку, захват від знайомства із таким високотехнологічним виробництвом, але з іншого, сум через те, що в наших умовах ми ще до цього прийдемо не скоро. Завдяки ідеально якісній кормовій базі вони мають змогу відмовитися від застосування антибіотиків. У нас, на жаль, поки не має доступу до отримання такої якісної кормової сировини».

Віталій Демчишин, технолог ТзОВ «Лемберг-Агро», (Львівська область):

«Бізнес-тур вийшов чудовий, дуже пізнавальний! Нам дали багато корисної інформації, на жаль, у стислі терміни. Хотілося б, аби було іще більше на навчання й отримання практичного досвіду. Я дуже вдячний нашим партнерам за організацію туру!»

Поділитись

Добавить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Читайте також