• +38 (044) 391-41-20

Всеукраїнський практичний форум «Свинокомплекс. Ефективне виробництво»

У центрі уваги провідних фахівців галузі свинарства, яких щороку збирає форум, – питання грамотного менеджменту, зниження собівартості виробництва, збереження здоров’я свинопоголів’я, проблеми та рішення для репродуктора.

Свої доповіді представили кращі спеціалісти свинарської галузі, провідні фахівці та консультанти українських і міжнародних компаній, практики і науковці.

У перший день обговорювали стан і стратегію розвитку вітчизняного свинарства; економія ветеринарного бюджету в кризовий період; методи контролю мікоплазми; вплив репродуктивних показників батьківського поголів’я на ефектність виробництва; сучасні методи вирощування свиней різної генетики; основні моменти контролю техніки штучного запліднення.

Зокрема, Володимир Шило, експерт зі свинарства (Swinco) говорив про автоматизацію годівлі молочними продуктами задля покращення продуктивності в родильному відділенні.

Володимир Шило

Він підкреслив, що одним з найефективніших рішень для підвищення показників продуктивності останні декілька років є:

 • згодовування поросятам замінників молока та рідких молочних престартерів, що забезпечує поросят поживними речовинами в необмеженій кількості та підготовує їх до відлучення;
 • автоматизація процесу згодовування рідких продуктів для забезпечення 24 години на добу завжди свіжими рідкими продуктами, що мінімізує вплив людського фактору.

Щодо переваг рідкої годівлі, спікер назвав:

 1. Відсутність ручної годівлі.
 2. Повну автоматизацію; низька ймовірність помилок.
 3. Високий рівень гігієни з повністю автоматичною системою самоочищення.
 4. Свіжий теплий корм змішується кілька разів на годину.
 5. Надійну і просту в експлуатації суцільну чашку з запатентованим ніпелем, що попереджує переповнення чашки.

Як результат: зменшення витрат, однорідність, вища забійна маса, краща фінансова віддача!

Світові тенденції щодо використання автоматичної годівлі та напування рідкими продуктами поросят в родильному відділенні на високопродуктивних господарствах:

 • Данія —  більше 60%.
 • Нідерланди — більше 50%.
 • Німеччина — більше 30%
 • Великобританія — більше 30%.

У програмі другого дня роботи практичного форуму — питання вакцинації проти цирковірусу та мікоплазмозу свиней; вирощування здорового поголів’я без застосування антибіотиків; підготовки ремонтних свинок до введення в стадо.

Крім того, йшлося й про скорочення непродуктивних днів у свиноматки.

Працюємо разом над вирощуванням здорових свиней!