• +38 (044) 391-41-20

Новонароджені телята мають обмежену здатність до засвоєння поживних речовин кормів, адже їх травна система ще розвивається. Тобто, у перші тижні життя телятко не може використати усі поживні речовини, які містяться у першу чергу в рідких кормах (молоці чи ЗЦМ), адже вони ще майже не споживають концентрати чи грубі корми.

Коли ж все таки засвоюваність поживних речовин досягає «дорослого» рівня? Окремі дослідження вказують, що перетравність поживних речовин рідкого корму досягає максимуму після 3-го тижня життя, інші – ближче до 5-го.

Для того, щоб встановити як змінюється перетравність поживних речовин у телят з віком було проаналізовано 12 публікацій, які стосувалися визначення перетравності поживних речовин у травному каналі телят віком від 4 до 76 діб. На основі отриманих даних було побудовано регресійну криву, яка показує як змінюється перетравність окремих поживних речовин з віком та коли ці зміни припиняються.

Перетравність сухої речовини (рис. 1) зросла з 90 % при народженні до максимуму 94 % орієнтовно на 29 добу життя.

Рис. 1. Перетравність сухої речовини

Перетравність протеїну зросла з 83 % при народженні до максимуму 92,7 % у віці 29 діб (рис. 2.).

Рис. 2. Перетравність протеїну

А перетравність жиру зросла з 92 % до 97,5 % у віці 32 доби (рис. 3).

Рис. 3. Перетравність жиру

У проаналізованих дослідженнях для годівлі використовували різні рідкі корми (молоко та замінники молока), які відрізнялися за складом, умови досліджень також відрізнялися. Звичайно, перетравність поживних речовин у окремих тварин може відрізнятися від висвітленої у публікації, проте, загалом дані висновки можна застосовувати до широкого кола телят у широкому діапазоні умов.

Дана інформація корисна для розуміння кількості поживних речовин, які засвоюють молочні телята, і може допомогти при розробці схем годівлі та прогнозування темпів росту телят.

За матеріалами: Quigley, J. D., T. S. Dennis, F. X. Suarez-Mena, T. M. Hill, and K. M. Aragon. 2021. Meta-analysis of effects of age on intestinal digestibility of liquid feeds in young calves. J. Dairy Sci. Comm.

https://doi.org/10.3168/jdsc.2020-0057

Інвестиції у вирощування телят – це інвестиції в майбутнє

СТАРТ ВИРІШУЄ МАЙБУТНЄ