• +38 (044) 391-41-20

Нові стандарти передачі пасивного імунітету для телят

Засвоєння молозива і передачу імуноглобулінів називають трансфером або передачею пасивного імунітету (ППІ).

Для оцінки передачі пасивного імунітету досліджують вміст IgG або загального білку в сироватці крові телят на 2-7 день життя. За стандартом, який використовують у США останні 30 років, успішною передача пасивного імунітету вважається тоді, коли у сироватці крові телят міститься ≥5,2 г/дл загального білку, що відповідає 10 г/л IgG, якщо ж у сироватці крові теляти менше ніж 5,2 г г/дл загального білку – це вважається збоєм ППІ.

У 1991-92 роках в США було проведене дослідження, яке показало, що 41 % телят мали збій передачі пасивного імунітету згідно вищезгаданого стандарту. З того часу була запущена освітньо-інформаційна кампанія з метою покращення менеджменту молозива та підвищення ППІ у телят.

Кампанія була дуже успішною і вже у 2014 році лише 13 % телят мали збій ППІ, а середній вміст загального білку в сироватці крові був 6,0 г/дл. Смертність телят до відлучення знизилась із 10,8% у 1996 році до 6,4 % у 2014. Проте, захворюваність телят до відлучення (в основному діарея та респіраторні хвороби) залишилась на рівні близько 30 %.

Зважаючи на те, що хоча ППІ покращилась, але захворюваність до відлучення залишилась на тому ж рівні, науковці США та Канади переглянули діючий стандарт та запропонували новий з розподілом на категорії успішності передачі пасивного імунітету (табл. 1.)

Такий розподіл був прийнятий на основі результатів дослідження NAHMS (Національна система моніторингу здоров’я тварин США) та інших наукових публікацій. Багато досліджень підтвердили –чим вищий вміст загального білку в сироватці крові, тим нижча захворюваність телят в молочний період.

Продакт-менеджер по продуктам для молодняку ВРХ AVA Group Позняковський Юрій проаналізував дані передачі пасивного імунітету 505 теличок на одному з господарств України.

За молочний період (65-70 діб), телички, з рівнем загального білку у сироватці крові ≥5,2 г/дл мали збереженість 92 %, тоді як телички, з рівнем загального білку у сироватці крові ≤5,2 г/дл – на 5 % нижчу – 87 % (рис. 1).

Наша ціль – здорова теличка, яка інтенсивно росте. Досягнути цього без організації правильного випоювання молозивом неможливо. А контроль передачі пасивного імунітету – хороший інструмент для оцінки менеджменту молозива на господарстві.

Інвестиції у вирощування телят – це інвестиції в майбутнє

СТАРТ ВИРІШУЄ МАЙБУТНЄ