Головна / Блог

УСПІШНИЙ СТАРТ – ПРИБУТКОВИЙ РЕЗУЛЬТАТ!

Повнораціонний престартерний комбікорм для бройлерів стане рушієм до розкриття їх генетичного потенціалу щодо продуктивності.

Забезпечення рентабельності ведення птахівничого бізнесу передбачає досягнення низки завдань: зокрема, це нарощення об’ємів виробництва разом із збільшенням продуктивності птиці та якості продукту при зниженні кормових, енергетичних, трудових та інших ресурсів.

 

Найвідоміші у світі генетичні компанії – розробники кросів Cobb та Ross – працюють над постійним удосконаленням генетичного потенціалу продуктивності птиці. Це змушує кормовиробників, у свою чергу, весь час розвивати свої годівельні рішення.

 

Таким чином, спеціалісти компанії AVAGroup задля підвищення економічної ефективності виробництва м’яса бройлерів розробили покращену формулу престартерного повнораціонного комбікорму AIPHAG 100% з 1 по 6 день.

Метою поліпшення продукту стала необхідність вирішити низку проблем, пов’язаних із критичними точками біологічних особливостей птиці у стартовий період:

 • подолання постінкубаційного стресу, перехід від споживання залишкового жовтка до перетравлення та засвоєння рослинних кормів;
 • інтенсивний розвиток внутрішніх органів та систем організму, скелету;
 • формування мікрофлори шлунково-кишкового тракту, імунітету і антиоксидантного захисту,
 • впливом технологічних факторів (зміни умов навколишнього середовища, ветеринарні обробки птиці, умови транспортування та розміщення у пташниках, якість підготовки приміщень до посадки птиці).

Переваги використання престартерного комбікорму AIPHAG 100%

 • Форма випуску у вигляді мікрогранули 2х2,2 мм, що мінімізує пиловидну фракцію загальної маси корму, забезпечує низькі втрати під час використання, та відмінне споживання (див. фото 1).
 • До складу престартера входять ретельно підібрані за якістю компоненти у співвідношенні, що відповідає сучасним нормам поживності корму згідно з вимогами генетичних компаній.
 • Унікальна формула амінокислотного, вітамінно-мінерального балансу.
 • Поживні речовини знаходяться в легко доступній для організму птиці формі.
 • Пребіотичні та пробіотичні препарати, що входить до складу продукту, забезпечують заселення кишково­шлункового тракту курчати корисною мікрофлорою та сприяють підвищенню стійкості організму до патогенної мікрофлори.
 • Комплекс ензимів сприяє підвищенню перетравності корму та засвоєнню поживних речовин.
 • Натуральні ефірні масла та витяжки з рослин стимулюють розвиток ворсинок кишківника та збільшують абсорбційну здатність.

Фото 1. Мікрогранули престартерного комбікорму AIPHA G 100%.


 • Престартер AIPHA G 100% особливо необхідний для використання на підприємствах, які не мають можливості отримувати курчат в день їх виведення. Так, через тривалу відсутність у курчат доступу до кормів та води вони втрачають живу вагу та отримують проблеми із травною системою, яка в цей період інтенсивно розвивається. Престартер же дає можливість компенсувати дані втрати та суттєво поліпшити розвиток травної системи. Додатковими перевагами є нижча смертність молодняку та краща конверсія корму.
 • ЕФЕКТИВНІСТЬ ДОВЕДНО НА ДОСЛІДАХ
 • Удосконалення комбікормів неможливе без постійних досліджень продуктивності птиці, які мають наукову та практичну цінність. Саме тому фахівцями AVAGroupбуло поставлено за мету на досліді вивчити ефективність застосування AIPHA G 100% щодо показниківпродуктивності курчат-бройлерів.
 • Для досягнення даної мети було проведено виробничий експеримент в умовах господарств на курчатах кросу Ross 308. Птицю було розділено на дві групи: контрольну – 21000 голів, та дослідну – 21200 голів. Курчат контрольної і дослідних груп утримували в окремих стандартних приміщеннях для птиці на підлозі. Параметри мікроклімату приміщень відповідали загальноприйнятим зоогігієнічним нормам, контролювалися автоматично і у всіх приміщеннях були однаковими.

Відмінність у годівлі контрольної і дослідної груп під час експерименту полягала в тому, що курчата дослідної групи з 1 по 6 день отримували престартерний гранульований повнораціонний комбікорм AIPHA G 100%, а контрольна група – аналог, комбікорм іншої компанії-виробника у вигляді крупки діаметром 2 мм.

З 7-го дня курчат-бройлерів контрольної і дослідної груп годували однаковими повнораціонними комбікормами відповідно до періоду вирощування, які за всіма показниками поживності відповідали вимогам виробників кросу Ross 308.

У ході експерименту вивчали: поїдання кормів дослідною птицею; динаміку живої маси бройлерів; витрати кормів на 1 кг приросту живої маси; однорідність, збереженість (табл. 1).

 • Табл. 1. Результати виробничого експерименту по застосуванню престартера AIPHA G 100%
ПоказникГрупа
ДосліднаКонтрольна
Жива маса в 1-й день, г42,542,4
Жива маса на 7-й день, г220,7197,7
Середньодобовий приріст, г29,7025,88
Споживання престартерного комбікорму, г150145
Кількість птиці на початку досліду, голів2120021000
Кількість птиці в кінці досліду, голів2106220802
Збереженість на 7 день, %99,3599,06
Однорідність на 7 день, %8885

Як свідчать результати досліджень, жива маса добових курчат у контрольній і дослідній групах становила відповідно 42,4 і 42,5 г. На 7-й день досліду жива маса курчат дослідної групи була на рівні 220,7 г проти 197,7 г у контролі, або на 23,0 г більше. Середньодобовий приріст живої маси за згаданий період у курчат контрольної групи становив 25,88 г, а у дослідній – 29,70 г, що на 13% більше контрольних аналогів (див. табл. 2).

Висновок:

Розроблений спеціалістами за унікальною формулою престартерний повнораціонний комбікорм AIPHA G 100% з використанням легкоперетравної сировини, рослинних екстрактів та у привабливій до споживання формі мікрогранули дає можливість повністю розкривати генетичний потенціал птиці щодо продуктивності.

Завдяки застосуванню AIPHA G 100% вдалося досягти набрання курчатами-бройлерами живої маси на 7-й день – 220,7 грамів, а у 42 дні – 146 грамів додаткового приросту з кінцевою забійною масою 3066 г, у порівнянні з контрольною групою – 2920г.

Табл. 2. Динаміка живої маси курчат-бройлерів

Поділитись

Добавить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Читайте також